توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد ؟

اثر شبکه ای وقتی اتفاق می‌افتد که زیاد شدن استفاده از خدمت یا کالای ارائه شده توسط یک شرکت، به خودی خود ارزش آفرین باشد...

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد ؟

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد

اثر شبکه ای چیست؟

اثر شبکه ای وقتی اتفاق می‌افتد که زیاد شدن استفاده از خدمت یا کالای ارائه شده توسط یک شرکت، به خودی خود ارزش آفرین باشد.

اورکات (Orkut) را به خاطر دارید؟ اورکات به این دلیل تعطیل شد که افراد زیادی دیگر از آن استفاده نمی‌کردند. البته عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل بودند، اما از آنجایی که دیگر کاربران زیادی نداشت، ارزش اندکی به عنوان یک سرویس داشت.

بارزترین جلوه اثر شبکه ای در پیام‌رسان‌ها اتفاق می‌افتد. ارزش یک پیام رسان وقتی در حال بالا رفتن است که در طول زمان به تعداد استفاده کنندگان از آن اضافه شود.

فرض کنید در میان اطرافیانتان شما تنها کسی باشید که یک پیام رسان را نصب کرده‌ است. در این صورت صرف اینکه این اپلیکیشن را روی گوشی‌تان داشته باشید، حتی اگر بهترین امکانات را هم داشته باشد، هیچ ارزشی برای شما ندارد.

در حالیکه بزرگ‌شدن حجم کاربران پیام‌رسانی مثل Messenger شرکت فیس بوک می‌تواند مقدمه‌ای برای توسعه‌ بخش‌هایی دیگری مثل بازارگاه و خرید و فروش کالا و یا امکان پرداخت روی آن باشد.

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد

اثر شبکه ای یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شرکت‌های قدرتمندی مثل Facebook ،Microsoft، Uber و Twitter است و امروزه می‌تواند یکی از پایدارترین روش‌های بالابردن استحکام یک کسب و کار تلقی شود.

خرید و فروش ارزدیجیتال

در بعضی موارد، پروژه‌هایی که از نظر فناوری در سطح پایین‌تری قرار دارند، سهم بیشتری از بازار در اختیار می‌گیرند زیرا در زمان مناسبی در دسترس هستند. اینجاست که اثر شبکه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اثر شبکه ای و بازارگاه (Marketplace Network Effect)

از جذاب‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند برای یک بازار آنلاین رخ دهد همین است. بالا رفتن کاربران یک بازارگاه (Marketplace) به طور مستقیم باعث بالارفتن ارزش آن می‌شود.

در یک بازارگاه دو طرفه که خدمت دهنده و خدمت گیرنده یا فروشنده و خریدار در آن به کاسبی مشغولند، این پدیده خودش را در شکل‌های مختلفی نشان می‌دهد. از یک طرف بیشتر شدن ارائه کنندگان، به مراجعه بیشتر مشتری می‌انجامد و از طرف دیگر مشتری‌های بیشتر پای کسب و کارهای تازه‌تر و متنوع‌تری را به بازار بازمی‌کنند.

ممکن است که ازدیاد ارائه‌کنندگان به بالاتر رفتن رقابت در میان آنها منتهی شود و مشتری گرفتن را سخت کند. این اتقاق می‌تواند در یک نگاه، دستاورد منفی اثر شبکه ای شمرده شود.

اما وقتی کسب و کارها با نگاهی بلندمدت به بهینه‌کردن قیمت‌گذاری در بازار خود می‌پردازند، نتیجه مثبت اثر شبکه ای دوباره خودش را در فروش بیشتر نشان خواهد داد.

اثر شبکه ای داده محور (Date Network Effect)

انباشت و تحلیل داده های ارزشمند یک کسب و کار توسط آن می تواند یکی از تازه‌ترین نتایج اثر شبکه‌ای باشد. در قدم اول بالارفتن کاربران یک خدمت می‌تواند به تجمیع داده‌ها در راستای بهتر کردن تجربه کاربری کمک کند.

در مثال بازار آنلاین خدمات، تحلیل داده های دستچین شده می‌تواند به رویکردها و تغییراتی ارزشمند‌تر بیانجامد. بهینه‌کردن قیمت‌گذاری ارائه کنندگان خدمات، بهبود نتایج جستجو در بازار و همچنین سنجاق شدن با کیفیت‌تر دو طرف بازار به یکدیگر، از جمله این ارزش‌آفرینی‌ها هستند.

در گوشه دیگر همین بازار، اثر شبکه‌ای جمع‌کردن داده‌هایی مثل نظرات کاربران و امتیازاتی که به هر یک از ارائه دهندگان خدمت داده می‌شود به تنهایی می‌تواند اثر زیادی بر بالارفتن کیفیت خدمات بگذارد و از سوی دیگر وفاداری صاحبان کسب و کارها را به بازار متبوع، با ازدیاد حجم سابقه‌شان افزایش دهد.

روش‌های غیرمستقیم در بهره‌برداری از داده‌ هم در بسیاری از مدل های کسب و کاری استفاده می‌شوند. مثلا الگوریتم‌هایی که Netflix با آنها پیشنهاد‌هایی به شما می‌دهد، می‌تواند داده‌هایی را جمع آوری کند، که بسیار به درد تولیدکنندگان فیلم و سریال و سرگرمی‌های دیگر بخورد.

Google، Waze، Amazon،Yelp از دیگر کسب و کارهایی هستند که از اثر شبکه‌ای در جمع آوری و تحلیل داده، بهره‌برداری‌های بی‌نهایت متنوع می‌کنند.

اثر شبکه و ارزهای دیجیتال

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد
Internet Security System

اثرات شبکه نکته بسیار مهمی در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند.

بیت کوین را در نظر بگیرید. بیت کوین دارای ویژگی‌های مطلوبی است که اثر شبکه قوی یکی از این ویژگی‌ها است.

ماینرها از امنیت شبکه پشتیبانی می‌کنند و نقدینگی خوبی برای ادامه فعالیت‌های خود در اختیار دارند. اما فرض کنید شبکه دیگری عرضه شود و در صدد ارائه کاربردهای مشابهی با بیت کوین باشد.

ماینرها ممکن است پاداش بیشتری دریافت کنند، اما نقدینگی مشابهی برای خروج از وضعیت خود نخواهند داشت. ماینرها می‌توانند شانس خود را امتحان کنند و امیدوار باشند که نقدینگی در آینده بهبود خواهد یافت. یا با اطمینان نسبی در خصوص آنکه می‌توانند در این کسب‌وکار باقی خواهد ماند می‌توانند به ماینینگ بیت کوین ادامه دهند.

اثر شبکه اینگونه عمل می‌کند. حتی اگر شبکه جایگزین از نظر فناوری بهتر باشد یا پاداش بیشتری ارائه دهد، اما لزوما انتقال به آن منطقی نخواهد بود.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد

اثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارداثر شبکه چیست وچه تاثیری روی ارزهای دیجیتال دارد

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,666.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,476.88
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245008