توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد

با شروع سال نوی چینی؛ احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد!!

همچنان که قیمت بیت کوین تلاش می کند مجدد از ۳۵,۰۰۰ دلار عبور کند، برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که افزایش فشار فروش از جانب ماینرها با رسیدن به سال نوی چینی، می‌تواند باعث کاهش قیمت آن شود.به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین که دیروز پس از توییت ایلان ماسک...

با شروع سال نوی چینی؛ احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد!!

احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد
نویسنده : ساقی

همچنان که قیمت بیت کوین تلاش می کند مجدد از ۳۵,۰۰۰ دلار عبور کند، برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که افزایش فشار فروش از جانب ماینرها با رسیدن به سال نوی چینی، می‌تواند باعث کاهش قیمت آن شود.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین که دیروز پس از توییت ایلان ماسک توانسته بود تا محدوده ۳۸,۵۰۰ دلار هم پیش رود، حالا با قیمت ۳۴,۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین تا حدی به ایلان ماسک که پروفایل توییتر خود را به «هشتگ بیت کوین» تغییر داد نسبت داده شده است. ماسک به‌دنبال آن توییتی مرموز ارسال کرد:

با نگاهی به گذشته، می‌توان دید که این امر اجتناب‌ناپذیر بود.

دوج کوین هم سروصدای زیادی در توییتر به پا کرد. این ارز دیجیتال روز پنجشنبه توانست با رسیدن به ۰.۰۷۸دلار، اوج تاریخی خود را بشکند. در حال حاضر قیمت دوج کوین با اصلاحی حدود ۴۱ درصدی همراه بوده است و در محدوده ۰.۰۳۰ دلار معامله می‌شود.

پیشرفت‌های مربوط به DOGE و انجمن وال استریت بتس (r/Wallstreetbets) باعث شد تا صرافی FTX شاخصی با همین نام و با نماد (WSB) ایجاد کند. این شاخص قیمت سهام نوکیا، بلک بری، ای‌ام‌سی تیاترز (AMC Theaters)، گیم استاپ (GameStop)، سیلور (SLV)، دوج کوین و توکن اف‌تی‌ایکس (FTX) را با استفاده از میانگین تعدیل‌شده قیمت آنها پیگیری می‌کند.

رفتارهای گروه محبوب ردیت هم از نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) دور نماند. این کمیسیون اعلام کرد که از نزدیک نحوه عملکرد رابین هود (Robinhood) را به‌منظور رسیدگی به معاملات سهام گیم استاپ در پلتفرم خود بررسی خواهد کرد.

قیمت بیت کوین و فروش ماینرها

علیرغم افزایش نوسانات در روزهای اخیر، سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و سرمایه‌گذاران نهادی همچنان نسبت به بیت کوین علاقه نشان می‌دهند. آنها حاضرند که برای خرید بیت کوین از طریق قراردادهای آتی CME، اضافه ارزش (پریمیوم) پرداخت کنند.

حتی افزایش فشار فروش ماینرها هم توانسته است پاسخگوی تقاضای این سرمایه‌گذاران باشد. میزان فروش ماینرها از ماه ژوییه ۲۰۱۹ تا به حال بی‌سابقه بوده است.

در آن زمان قیمت بیت کوین در محدوده ۱۴,۰۰۰ دلار قرار داشت. داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که برخلاف سال‌های قبل، افزایش فروش ماینرها به‌عنوان یک عامل منفی در بازار عمل نمی‌کند.

احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد
جریان خروجی از سوی ماینرها

لنارد نئو (Lennard Neo)، مدیر بخش تحقیقات استک فاندز (Stack Funds)، معتقد است که با توجه به نزدیک‌بودن سال نوی چینی، احتمال دارد فشار فروش ماینرها در کوتاه‌مدت ادامه داشته باشد. او در این باره گفت:

ماینرها با نزدیک‌شدن به سال نو [چینی]، روز‌به‌روز موقعیت‌های بیشتری را می‌بندند. این مسئله نشان می‌دهد کف قیمتی که ماینرها در آن بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند، هنوز خود را نشان نداده است. انتظار داریم که این نوسانات در هفته‌های آینده هم ادامه داشته باشد.

سروصدای حوزه دیفای و جلب توجه سرمایه‌گذاران دانه‌درشت، از جمله عوامل رشد قیمت بیت کوین عنوان شده است. با نزدیک‌ترشدن به سال نوی چینی، پراهمیت‌ترین حمایت پیش روی بیت کوین ۳۴,۰۰۰ دلار است. در صورت رشد بیت کوین، ۳۸,۰۰۰ دلار یکی از مقاومت‌ها روی نمودار است.

دیروز شاهد منقضی‌شدن ۴.۹ میلیارد دلار قراردادی آتی بیت کوین بودیم. این اتفاق تأثیر چندانی در بازار نداشت. از جمله اتفاقات مهم هفته گذشته می‌توان به جریانات پیش‌آمده در مورد سهام گیم استاپ و رابین هود اشاره کرد.

بازارهای سنتی هم با افزایش فشار فروش همراه بودند. این فشار باعث شد تا شاخص S&P500 بدترین هفته خود را ثبت کند. داوجونز، نزدک و S&P500‌ دیروز را با ضررهای ۲.۰۳، ۲ و ۱.۹۳ درصدی پشت سر گذاشتند.

بازار آلت کوین‌ها

همزمان با جهش قیمت بیت کوین، بازار آلت کوین‌ها هم روزهای خوشی را سپری می‌کند. جهش دوج کوین باعث شد تا این ارز دیجیتال به جمع ۱۰ آلت کوین برتر بازار راه پیدا کند.

ریپل و استلار هم جهش‌هایی ۹ درصدی ثبت کردند. از سوی دیگر، توکن‌ VGX‌ هم در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۰ درصد رشد کرده است و در محدوده ۲.۲۲ دلار معامله می‌شود.

احتمال سقوط بیت کوین وجود دارد

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱ تریلیون دلار است و بیت کوین سهمی ۶۳.۵ درصدی از بازار در اختیار دارد.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

احتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارداحتمال سقوط بیت کوین وجود دارد

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,726.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,467.00
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244575