توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

خودرویی که استخراج رمزارز می کند

خودرویی که استخراج رمزارز می کند؟!!

سایمون بایرن (Simon Byrne) از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، ریگ استخراج رمزارز را در خودرو خود نصب کرده است.طبق گزارشی از Hardware Times، بایرن یک دستگاه خودرو BMW i8 را به ارزش ۱۵۰,۰۰۰ دلار خریداری کرده...

خودرویی که استخراج رمزارز می کند؟!!

خودرویی که استخراج رمزارز می کند
نویسنده : ساقی

سایمون بایرن (Simon Byrne) از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، ریگ استخراج رمزارز را در خودرو خود نصب کرده است.

نصب ریگ استخراج در ماشین BMW

خودرویی که استخراج رمزارز می کند

طبق گزارشی از Hardware Times، بایرن یک دستگاه خودرو BMW i8 را به ارزش ۱۵۰,۰۰۰ دلار خریداری کرده و آن را به ریگ ماینینگ ارزهای دیجیتال مجهز کرده است.

این ریگ استخراج شامل ۶ کارت گرافیک GeForce RTX 3080 است. این ریگ توسط بورد تخصصی ماینینگ ASUS B250 و منبع تغذیه EVGA SuperNOVA 1600 T2 راه‌اندازی شده است. طبق این گزارش، این دستگاه قابلیت استخراج بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را دارد.

سایمون نام پلاک خودرو خود را به The Nevada-based HODLer به معنی هودلر ساکن نوادا تغییر داده و تمام مراحل راه‌اندازی را خودش انجام داده است.

او می‌گوید این کار را برای دست انداختن گیمرها و همچنین کسب درآمد در حال رانندگی انجام داده است. کارت‌های گرافیکی که سایمون استفاده کرده است برای گیمرهای کامپیوتری طراحی شده، با این‌حال برخی از ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال از مشخصات پیشرفته آنها استفاده می‌کنند. بایرن می‌گوید:

من در ارزهای دیجیتال با هدف کسب درآمد در کوتاه مدت فعالیت نمی‌کنم؛ اما از این پاداش‌های جانبی استفاده می‌کنم.

باتری این خودرو می‌تواند از عهده برق مصرفی ریگ استخراج بر بیاید، اما گرما تولید شده آن نگران‌ کننده است. ممکن است بایرن بخواهد فقط در فصل زمستان در کنار رانندگی، استخراج کند. در غیر این صورت باید دریچه عقب خودرو را برای تهویه باز بگذارد.

به گزارش Cointelegraph، سایمون بایرن در دسامبر بیش از ۹۳,۰۰۰ دلار برای نصب ۷۸ کارت گرافیک در خانه‌اش برای استخراج اتر (ETH) هزینه کرده است. در آن زمان قیمت این ارز دیجیتال حدود ۷۰۰ دلار بوده است. با این حال، درآمد دستگاه‌های بایرن با وجود هزینه بالای برق مصرفی، سالانه ۱۲۲۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود.

از آن زمان تاکنون قیمت اتریوم بعد از جابجا کردن رکورد بالاترین قیمت ثبت شده‌اش، دو برابر شده و بیت کوین در زمان نگارش این مقاله به قیمت ۳۱,۷۳۰ دلار معامله می‌شود.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

خودرویی که استخراج رمزارز می کند

خودرویی که استخراج رمزارز می کندخودرویی که استخراج رمزارز می کندخودرویی که استخراج رمزارز می کند

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,288.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,384.67
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.241333