توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

تجزیه و تحلیل فنی ، مطالعه الگوهای نمودار ، ابزاری است که به معامله گران کمک می کند برتری خود را نسبت به سایرین افزایش دهند...

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

بهترین معامله گران نگاه جدی به حرکت دارایی دارند. در اینجا دلیل RSI و میانگین متحرک شاخص مناسبی برای این کار است.


تجزیه و تحلیل فنی ، مطالعه الگوهای نمودار ، ابزاری است که به معامله گران کمک می کند برتری خود را نسبت به سایرین افزایش دهند.


این کار با نگه داشتن معامله گر در سمت راست روند و ارائه هشدارهایی هنگام روند معکوس انجام می شود. شاخص ها و الگوهای زیادی وجود دارد که می تواند این کار را انجام دهد اما هیچ شاخص خاصی وجود ندارد که برای همه شرایط بازار مناسب باشد.

بنابراین ، معامله گران ترجیح می دهند از ترکیبی از شاخص ها استفاده کنند که هم در بازارهای پرطرفدار و هم در بازارهای محدود به کار می آیند.

با این حال ، این بدان معنا نیست که معامله گر باید هر نمودار را با تمام شاخص های موجود بهم ریخته باشد. در بعضی موارد ، استفاده از شاخص های بیش از حد فقط به روند تصمیم گیری خدشه وارد می کند و به جای کمک به تاجر ، سردرگمی ایجاد می کند.

در حالی که معامله گران مهارت خواندن نمودار خود را افزایش می دهند ، آنها تمایل به کاهش تعداد شاخص ها و استفاده از شاخص هایی دارند که متناسب با سبک تجارت آنها باشد. در اینجا دوباره ، هیچ مجموعه کاملی از شاخص ها وجود ندارد که نتایج بهتری نسبت به سایرین ارائه دهد ، این فقط یک امر ترجیحی و تمرینی است.

در این مقاله ، مجموعه شاخص هایی که در مورد آنها بحث خواهد شد ، میانگین های متحرک و شاخص مقاومت نسبی هستند. بدون تعمیق زیاد در مشخصات فنی هر شاخص ، روشهای اساسی استفاده موثر از آنها برجسته خواهد شد. روشهای بحث شده در اینجا به هیچ وجه کامل نیستند ، امکانات بی شماری دیگر وجود دارد و بازرگانان می توانند از روشهای مناسب برای آنها استفاده کنند.

از این توضیحات می توان به عنوان راهنمایی برای تقویت مهارتهای تجزیه و تحلیل بیشتر استفاده کرد.

میانگین متحرک

میانگین های متحرک از روند پیروی می کنند یا شاخص های عقب مانده نیز نامیده می شوند زیرا بازخورد تأخیری را پس از وقوع حرکت قیمت ایجاد می کنند.محبوب ترین بازه های زمانی که برای تجارت و سرمایه گذاری استفاده می شود ، میانگین متحرک 20 ، 50 و 200 دوره است.

معامله گران کوتاه مدت نیز از میانگین متحرک 5 و 10 دوره استفاده می کنند اما ممکن است برای همه مناسب نباشد. چهار نوع میانگین متحرک وجود دارد: ساده ، نمایی ، صاف و وزنی اما مشهورترین آنها در حال استفاده از میانگین متحرک ساده و نمایی هستند.

برای محاسبه ، میانگین های متحرک نمایی وزن بیشتری به داده های اخیر قیمت می دهند ، از این رو تمایل دارند سریع به تغییرات قیمت پاسخ دهند.

برای مثال فعلی ، میانگین متحرک نمایی 20 روزه و SMA 50 روزه استفاده خواهد شد.

شاخص مقاومت نسبی (RSI)

شاخص مقاومت نسبی (RSI) یک شاخص حرکت است که تغییرات قیمت را گرفته و به عنوان یک اسیلاتور عمل می کند که بین مقادیر 0 تا 100 است.

به عنوان یک روش کلی ، قرائت های زیر 30 بیش از حد فروخته می شود و بیش از 70 بیش از حد خریداری می شود. در حالی که این مرزها در طی یک بازار محدود به خوبی کار می کنند ، آنها تمایل دارند که در مراحل روند سیگنال های غلط بدهند.

محبوب ترین چارچوب زمانی مورد استفاده RSI 14 دوره ای است. با این حال ، این مسئله چندان مهم نیست زیرا معامله گران کوتاه مدت ممکن است از RSI 5 یا 7 دوره استفاده کنند در حالی که سرمایه گذاران بلند مدت RSI 21 یا حتی 30 دوره را انتخاب می کنند.

یکی از محبوب ترین موارد استفاده برای RSI ، وجود یک واگرایی است که به معامله گران نسبت به تغییر روند احتمالی هشدار می دهد. بعد از اصول اولیه ، بیایید برخی از روش ها را برای استفاده از شاخص ها برای تجزیه و تحلیل مشاهده کنیم.

اولین چیزی که یک معامله گر باید یاد بگیرد ، تشخیص روند است. معاملات در جهت روند سودمند است زیرا یک روند ثابت معاملات سودآور متعددی را ارائه می دهد. بیایید این را با برخی از اقدامات قیمت رمزنگاری درک کنیم.

نمونه هایی از بازار محدود

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

در یک بازار محدود ، میانگین متحرک از یکدیگر عبور می کند و برای مدت زمان طولانی به سمت بالا یا پایین شیب نمی یابد.
منطقه محصور شده با بیضی را در نمودار بالا ببینید که Bitcoin (BTC) در محدوده محدود باقی مانده و میانگین متحرک مسطح شده است. چنین بازارهایی تمایل چندانی ندارند و پیش بینی و معامله آنها دشوار است.

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه DOT / USDT. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، قیمت Polkadot (DOT) در محدوده ای گیر کرده بود و میانگین های متحرک بدون هیچ گونه جهت گیری تخت هستند. هنگامی که قیمت تا حد زیادی بین دو مرز محدود شود ، گفته می شود که بازار محدود است.

در مرحله بعدی ، بیایید سعی کنیم یک بازار پرطرفدار را پیدا کنیم زیرا در اینجا بیشترین سودآوری فرصت های تجاری به وجود می آید.

شناسایی روند صعودی

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

بیت کوین از 1 آگوست 2020 تا 20 اکتبر 2020 عمدتاً در محدوده ای گیر کرده بود. در این دوره ، میانگین های متحرک ثابت و بدون جهت بودند.
با این حال ، در 21 اکتبر سال 2020 ، قیمت بالاتر از محدوده قرار گرفت و RSI نیز به منطقه خرید بیش از حد رسید.

در طول شروع یک روند جدید ، RSI برای دوره اولیه روند فعلی بیش از حد خریداری می شود و در اینجا نیز می توان همین را مشاهده کرد.

با افزایش قیمت ، میانگین متحرک نمایی 20 روزه ابتدا شروع به افزایش کرد و سپس SMA 50 روزه نیز همین روند را دنبال کرد. وقتی یک روند شروع می شود ، به طور کلی برای مدت طولانی ادامه دارد.

بیایید نمونه دیگری از یک روند را بررسی کنیم.

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه DOT / USDT. منبع: TradingView

RSI همچنین به بیش از 70 سطح سقوط کرد و میانگین متحرک شروع به شیب دار کرد. مجدداً توجه داشته باشید که میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حالی که SMA 50 روزه برای جبران آن زمان می برد سریع حرکت می کند.

در حالت فوق ، RSI برای مدت طولانی بیش از حد خرید نکرد اما بالای 50 باقی ماند ، که نشان می دهد یک قانون در همه جا مناسب نیست.

شناسایی روند نزولی

بر خلاف روندهای صعودی ، که شکل گیری آنها به مدتی طولانی ادامه می یابد ، روند نزولی خشن است و می تواند برای مدت طولانی کشیده شود ، مانند بازار خرس رمزنگاری 2018 ، یا پس از سقوط شدید می تواند به سرعت جهت خود را تغییر دهد.

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

نمودار فوق دو نکته مهم را باید مورد توجه معامله گر قرار دهد. اول اینکه ، RSI از اواخر فوریه صعود به پایین ترین سطح را انجام داده بود ، حتی اگر قیمت همچنان در حال افزایش بود. این نشانه ای کلاسیک از تغییر روند احتمالی است. باز هم ، این بی احتیاطی نیست اما اگر معامله گران سیگنال را با عملکرد قیمت ترکیب کنند ، پس احتمال اجتناب از یک فاجعه زیاد است.

واگرایی منفی در RSI هنگامی اهمیت پیدا کرد که میانگین متحرک یک کراس اوور نزولی را به پایان رساند که در آن میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، که طی چند ماه گذشته بالاتر از SMA 50 روزه بود ، زیر SMA 50 روزه شکست. این نشانه ای از تضعیف اقدامات کوتاه مدت قیمت بود و ممکن است روند معکوس شود.

پس از چند روز ماندن در محدوده ، بیت کوین در تاریخ 12 مه خراب شد و میانگین های متحرک شروع به کاهش کردند. این ، همراه با RSI در منطقه منفی ، علامتی برای معامله گران بود که روند معکوس است. تا زمانی که قیمت زیر میانگین متحرک باقی بماند و هر دو میانگین متحرک نمایی 20 روزه و SMA 50 روزه رو به کاهش باشند ، روند نزولی باقی خواهد ماند.

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد
نمودار روزانه DOT / USDT. منبع: TradingView

در نمودار بالا می بینیم که پس از روند صعودی ، DOT در یک محدوده گیر کرده و میانگین متحرک صاف شده و از یکدیگر عبور می کند. دشوار است که این را به عنوان یک بالا معرفی کنید زیرا قیمت می توانست به هر دو جهت پیش برود. با این حال ، اگر معامله گر RSI را نیز نگاه می کرد ، واگرایی منفی چشمک می زد و هشدار می داد که ممکن است وارونه شود.

سقوط شدید در 19 مه روند نزولی را تایید کرد زیرا هر دو میانگین متحرک شروع به کاهش می کنند و RSI در منطقه منفی است.
به یاد داشته باشید ، هیچ سیگنالی مطلق نیست!

برای بیشتر معامله گران جدید ، میانگین متحرک و RSI اساساً نقطه شروع شناسایی روندها هستند.

سرمایه گذاران که انگشتان خود را در معاملات فرو می برند قطعاً باید روند اصلی را شناسایی کنند زیرا این امر می تواند مانع از خلاف شدن در بازار و سوختن شود. در مقالات بعدی ، استراتژی های ورود و خروج با استفاده از شاخص ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا تنها نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل خطر می شود ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

در اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارددر اینجا 2 شاخص اصلی برای هر معامله گر رمزنگاری وجود دارد

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 43,236.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,053.88
  • tetherTether (USDT) $ 0.999727
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221580