توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف…

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف…

نکته‌ای که وجود دارد ما شاهد سردرگمی در حوزه مدیریتی بین وزارتخانه‌ها هستیم. به عنوان مثال در اقلام اساسی در بین وزارت کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت سردرگمی...

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف…

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف…

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی امروز ۹ خرداد، در مورد بحث رمزارزها و مدیریت آن و همچنینی مباحث پیرامون استخراج و مبادلات ارزهای دیجیتال در کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار نظر کرد و پیشنهاد داد دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند. وی در این خصوص گفت:

نکته‌ای که وجود دارد ما شاهد سردرگمی در حوزه مدیریتی بین وزارتخانه‌ها هستیم. به عنوان مثال در اقلام اساسی در بین وزارت کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت سردرگمی وجود دارد که اکنون این مشکلات به وجود آمده است. در بحث رمزارزها نیز سردرگمی چند جانبه وجود دارد. بحث تولید رمزارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت باز می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه رمز ارزها بحث تولید و تبادل را داریم، عنوان کرد:

در بخش تولید رمز ارزها وزارت صنعت مسئولیت دارد اما در حوزه تبادل اگر رمز ارزها را ارز محسوب کنیم بانک مرکزی و اگر دارایی دیجیتال محاسبه کنیم وزارت اقتصاد مسئول است. با توجه به مصرف انرژی برای استخراج رمز ارزها وزارت نیرو نیز در این حوزه مسئولیت دارد.

وزیر نیرو: ۱۰٪ انرژی مصرفی استخراج رمزارز کل جهان در ایران است

قالیباف با تاکید بر اینکه در حال حاضر رمز ارزها از درگاه های موجود به ریال تبدیل می شوند که بانک مرکزی ملزم به ورود در این حوزه است، عنوان کرد:

سوال ما از دولت این است چرا در محلی که ۲ هزار مگاوات انرژی مصرف می شود و حجم ارزی و دارایی ریالی وجود دارد لایحه نمی دهد، چرا دولت بخشنامه ای صادر نمی کند تا تکالیف وزارتخانه ها مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به حق تذکر دادند که در موضوعات مهم توسط دولت لایحه ارائه شود، چرا در حوزه مهم رمز ارزها لایحه ای ارائه نشده، افزود:

مجلس نمی تواند در مقابل دولت در زمینه عدم تهیه لایحه در خصوص رمز ارزها سکوت کند.

وی با بیان اینکه دولت از پول بیت المال به دلیل تاخیر در تصمیم گیری در زمینه موسسات مالی و اعتباری ۳۶ هزار میلیارد تومان پرداخت کرد اما کماکان بخشی از افراد حداقل پول خود را دریافت نکرده اند، گفت:

دولت دوازدهم دولت های گذشته را نقد می کرد که چرا وزارت تعاون به موسسات مالی و اعتباری مجوز داده است.

تداوم بلاتکلیفی روز به روز مشکلات رمز ارزها را بزرگ تر می کند

قالیباف ادامه داد:

به دلیل عدم تصمیم گیری دولت در زمینه رمز ارزها دچار بحران هستیم، مجلس در خصوص رمز ارزها طرحی را آماده کرده اما فکر می کنیم اولویت اول این است که دولت در این خصوص لایحه ارائه کند و یا اینکه در طرح مجلس اظهارنظر نمایند. تداوم بلاتکلیفی موجود روز به روز مشکلات را بزرگ تر می کند.

وی ادامه داد:

وزارت نیرو معوقات بسیار زیادی به سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه تولید برق دارد که هر روز این افراد شکایت خود را به مجلس می آورند و وزیر نیرو باید سه شنبه هفته جاری در کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس حاضر شود.

رئیس قوه مقننه در پایان خطاب به وزیر نیرو گفت:

شما می دانستید که با وجود گرمای زودرس با کمبود ۳ هزار مگاواتی روبه رو هستیم و تجربه جدول توزیع هم وجود دارد، با این وجود چرا حدود ۲ هفته غافلگیر شدید و مردم در هیچ بخشی نه حوزه مسکونی نه بخش صنعت و نه حوزه اداری از قطع شدن برق مطلع نبودند؟ این دیگر ضعف مطلق مدیریتی و برنامه ریزی است.

قالیباف در ادامه با اشاره به ضرورت ارائه لایحه از سوی دولت برای نظام‌مندی استخراج رمزارزها تاکید کرد:

ما در مجلس شورای اسلامی طرح آماده‌ای داریم اما فکر می‌کنیم که دولت باید برای موضوع بسیار مهمی لایحه ارائه دهد یا حداقل در بررسی طرح اظهارنظر کند. انتظار می‌رود دولت ورود جدی به این حوزه داشته باشد. از سوی دیگر امروز نیز بخش خصوصی که تولید برق می‌کند به موقع پول خود را دریافت نمی‌کند. چگونه ما از کسانی که پول‌شان را نمی‌دهیم توقع داریم به تولید ادامه دهند.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف...
دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف...
دولت لایحه ساماندهی رمزارزها را به مجلس ارائه کند؛ قالیباف...

دولت لایحه ساماندهی رمزارزها قالیبافدولت لایحه ساماندهی رمزارزها قالیبافدولت لایحه ساماندهی رمزارزها قالیبافدولت لایحه ساماندهی رمزارزها قالیبافدولت لایحه ساماندهی رمزارزها قالیباف

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 43,236.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,053.88
  • tetherTether (USDT) $ 0.999727
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221580