توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛ تحلیلی از بازار

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛تحلیلی از بازار

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛

قیمت بیت کوین پس از سقوط به ۱۷,۶۵۰ دلار توانست بخشی از این کاهش قیمت را احیا کند. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۸,۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین پس از آنکه دیروز حمایت ۱۸,۵۰۰ دلار را شکست، از حمایت ۱۸,۰۰۰ دلاری هم عبور کرد و در ناحیه‌ای پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته تثبیت شد.

این سقوط باعث شد تا شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به نزدیکی محدوده ۱۷,۶۵۰ دلار باشیم. پایین‌ترین قیمت هم در ناحیه ۱۷,۶۴۴ دلار ثبت شد. بعد از ثبت این قیمت، بیت کوین احیای خود را آغاز کرد و پس از فتح مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلار و ۱۸,۲۰۰ دلار به نواحی بالاتر روی نمودار رسید.

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛
نمودار قیمت بیت کوین

با این وجود، قیمت بیت کوین برای عبور از مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلار با چالش زیادی دست و پنجه نرم کرد؛ چرا که این ناحیه مقاومت شدیدی داشت. در حال حاضر قیمت بیت کوین با اصلاح دوباره همراه شده است و همزمان با مشاهده نشانه‌های نزولی در بازار، نزدیک به محدوده ۱۸۳۰۰ دلار در نوسان است. ناحیه قیمتی فعلی نزدیک به فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی است که از احیای قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار شکل گرفته بود.

حمایت اصلی بعدی ۱۸,۱۵۰ دلار است. این حمایت به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که از احیای قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار شکل گرفته بود، نزدیک است.

از سوی دیگر، اگر شرایط صعودی بر بازار حاکم باشد، نواحی ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار که قبلا به‌عنوان حمایت عمل کرده بودند، چالش‌های پیش روی قیمت بیت کوین خواهند بود. در نزدیکی مقاومت ۱۸,۵۶۰ دلار در تایم فریم ۱ ساعته هم روند نزولی شکل گرفته است. عبور قیمت بیت کوین از ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار، ممکن است راه را برای رسیدن به ۱۹,۰۰۰ دلار هموار کند.

اگر بیت کوین نتواند از سد مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلاری عبور کند، احتمال تداوم روند نزولی وجود دارد. در این صورت اولین مقاومت ۱۸,۱۵۰ دلار و پس از آن ۱۸,۱۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت پراهمیت هم در ناحیه ۱۸,۰۰۰ دلار قرار دارد. پس از عبور از این حمایت، سقوط تا ۱۷,۶۴۴ دلار محتمل خواهد بود. اگر این حمایت هم به‌خوبی عمل نکند، ناحیه حمایتی بعدی ۱۷,۴۰۰ دلار است.

مکدی (MACD) در تایم فریم ساعتی با سرعت بالا در حال ورود به ناحیه صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در حال حاضر بالاتر از ۵۰ قرار دارد.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، ۱۸,۱۵۰ و ۱۸,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی هستند و ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار مقاومت‌های پراهمیت پیش روی قیمت بیت کوین هستند. پس از این مقاومت‌ها، ۱۸,۸۰۰ دلار مقاومت بعدی است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

صفحه اصلی

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,495.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,468.00
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243929