توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست

سازمانی پایدار است که در حال توسعه فناوری برای وام ، پس انداز و ارز رمزپایه در بلاک چین Ethereum است.به طور خلاصه MakerDAO سازمانی غیرمتمرکز...

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست ؟

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست ؟

MakerDAO چیست؟

سازمانی پایدار است که در حال توسعه فناوری برای وام ، پس انداز و ارز رمزپایه در بلاک چین Ethereum است.

به طور خلاصه MakerDAO سازمانی غیرمتمرکز است که بر روی Ethereum بنا شده است تا بدون نیاز به یک واسطه ​​، به وام و قرض گرفتن ارزهای رمزپایه اجازه دهد.

MakerDAO از یک سرویس قرارداد هوشمند تشکیل شده است که مدیریت وام و پرداخت را بر عهده دارد و همچنین دارای دو ارز: DAI و MKR برای تنظیم ارزش وام ها دارد.

MakerDAO بخشی از جنبش “DeFi” است. اصطلاحی جذاب برای ابزارها و خدمات مالی که برای هماهنگی و کنترل دسترسی به احزاب متمرکز متکی نیستند.

استفاده از رمزنگاری برای وام گرفتن بسیار پیچیده بود. از آنجا که بیشتر دارایی های رمزنگاری بسیار شدید نوسان می کنند ، مبلغی که شخصی در رمزنگاری قرض گرفته و مبلغی که شخص باید پس بدهد می تواند در مدت زمان کوتاهی متفاوت باشد.

اینجاست که MakerDAO وارد می شود. MakerDAO می خواهد با ترکیب وام ها با ارز ثابت ، به هرکسی اجازه دهد وام بگیرد و با اطمینان پیش بینی کند که چه مقدار باید بازپرداخت کند.

در این مقاله ، ما یاد می گیریم که چگونه پروتکل MakerDAO با دادن وام به خود ، توانست بیش از ۲٪ از کل ETH را جذب کند.

MakerDAO چیست؟

MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فناوری برای وام ، پس انداز و ارز رمزپایه پایدار در Ethereum است.

بلاک چین این پروتکلی را ایجاد کرده است که به هر کسی با ETH و کیف پول MetaMask اجازه می دهد پول خود را به شکل یک پول ثابت به نام DAI وام دهد.

با قفل کردن برخی از ETH در قراردادهای هوشمند MakerDAO ، کاربران می توانند مقدار مشخصی از DAI را ایجاد کنند – هرچه ETH بیشتر قفل شود ، می توان DAI بیشتری ایجاد کرد.

هنگامی که کاربران آماده باز کردن قفل ETH خود هستند ، که به عنوان وثیقه وام DAI آنها به حساب می آید ، آنها به راحتی وام را به همراه هر هزینه ای پس می دهند.

MakerDAO یک لایه اصلی از سیستم مالی غیرمتمرکز در Ethereum ایجاد کرده است , چیزی که بچه ها این روزها “DeFi” می نامند.

چه کسی MakerDAO را اختراع کرد؟

Rune Christensen بنیانگذار و مدیر عامل فعلی MakerDAO است.

آیا می دانید؟ در سپتامبر 2018 ، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مشهور جهان Andreessen Horowitz پانزده میلیون دلار در MakerDAO سرمایه گذاری کرد تا ۶ درصد از کل توکن Maker (MKR) را خریداری کند.

این اولین سرمایه گذاری برای صندوق رمزگذاری ۳۰۰ میلیون دلاری a16z این شرکت بود.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

بدون چک های اعتباری و افرادی که یکدیگر را صادق نگه می دارند ، چگونه حتی وام گرفتن در بلاک چین هم جواب می دهد؟ پاسخ انحلال است ، به معنای لحظه ای است که دارایی برای پرداخت طلبکاران به سرمایه تبدیل می شود.

وقتی وثیقه وام به زیر یک نقطه خاص رسید , یعنی قیمت ETH خیلی کمتر از مقدار DAI وام گرفته شده است , وام منحل می شود. به عبارت دیگر ، ETH که به عنوان وثیقه استفاده می شود برای بازپرداخت DAI وام گرفته شده به اضافه جریمه ها و هزینه ها به فروش می رسد.

انحلال و تهدید به تصفیه با جلوگیری از استقراض زیاد مردم ، سیستم را پایدار نگه می دارد.

آیا می دانید؟ MakerDAO پرکاربردترین و یکی از طولانی ترین پروژه ها در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز Ethereum (DeFi) بوده است. آنها تا به امروز حدود ۲.۳ میلیون ETH در پروتکل خود قفل شده اند که بیش از ۲٪ از کل ETH است.

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست ؟

چه چیز دیگری متفاوت است؟

اگر تهدید به تصفیه سیستم را صادق نگه دارد ، دارندگان توکن Maker (MKR) آخرین وام دهندگان هستند. هنگامی که قیمت ETH سقوط می کند و وامهای زیادی به یک باره منحل می شوند ، MKR ایجاد می شود و برای بازپرداخت وام ها به فروش می رسد.

در همان زمان ، هزینه ها باید در MKR پرداخت شود و از جریمه های تصفیه برای خرید مجدد MKR استفاده می شود ، که سوزانده شده یا از بین رفته است. از لحاظ تئوری ، همیشه باید ارزش MKR به اندازه کافی برای تهیه پشتیبان از وام های منحل شده وجود داشته باشد.

DAI ، ETH و MKR به عنوان یک سیستم خودکار کنترل و تعادل کار می کنند . هر کدام برای خنثی کردن سیستم دیگر و پایدار نگه داشتن سیستم و غیرمتمرکز بودن عملکرد دارند.

در اینجا خلاصه ای سریع از نحوه کار این سه مورد آورده شده است:

DAI یک توکن ERC20 در بلاک چین Ethereum است که ارزش ثابت آن یک دلار آمریکا است. این همچنین کلید سیستم وام MakerDAO است. وقتی وام از MakerDAO گرفته می شود ، DAI ایجاد می شود. این کاربران ارزی هستند که قرض می گیرند و بازپرداخت می کنند.

رمز Maker (MKR) توسط MakerDAO ایجاد شده است و هدف اصلی آن حمایت از ثبات توکن MakerDAO’s DAI و امکان حاکمیت برای سیستم اعتباری Dai است. دارندگان MKR تصمیمات کلیدی در مورد عملکرد و آینده سیستم می گیرند.

اگر می خواهید در مورد نحوه کار MKR بیشتر بدانید ، ما یک راهنما برای آن داریم. اگر می خواهید چگونگی عملکرد DAI را بفهمید ، ما نیز برای آن مهم، هستیم.

توکن های MKR چگونه تولید می شوند؟

MKR یک توکن ERC20 است که بسته به میزان نزدیک بودن پایدار به دلار آمریکا ایجاد یا سوزانده می شود. ایجاد MKR جدید به ثبات DAI وابسته است. اگر DAI پایدار بماند ، MKR بیشتری سوزانده می شود و در نتیجه کل عرضه کاهش می یابد.

اگر DAI بیش از حد یک دلاری در نوسان باشد ، MKR بیشتری ایجاد می شود و کل عرضه را افزایش می دهد.

چگونه می توان توکن های MKR را در اختیار گرفت؟

MKR در صرافی های بزرگی مانند OKEx و صرافی های غیرمتمرکز مانند شبکه Kyber در دسترس است.

با MKR چه کاری می توانید انجام دهید؟

از آنجا که دارندگان MKR از یک سیستم پایدار MakerDAO بهره مند می شوند ، انگیزه آنها برای اقدام به نفع پروتکل MakerDAO فراهم می شود. در نتیجه ، دارندگان MKR می توانند در مورد تصمیمات حاکمیتی از قبیل تعیین میزان بالای کارمزد و انواع وثیقه ای که توسط پروتکل قابل قبول است ، رای دهند.

در سیستم MakerDAO ، یک توکن MKR برابر با یک رأی است بنابراین افراد یا سازمان هایی که دارای دارایی های MKR زیادی هستند ، می توانند تأثیر زیادی بر نتایج رای گیری داشته باشند.

آینده MakerDAO با تشکر از یک سری مشارکت های برجسته که به رشد تصویب کمک می کند ، به یکی از برجسته ترین پروژه های جنبش DeFi تبدیل شده است.

با این حال ، برای MakerDAO بستر گل رز نبوده است. مانند بسیاری از پروژه های دیگر در این زمینه ، در معرض تأثیرات رویدادهای عظیم جهانی مانند ویروس کرونا قرار دارد.

که بدان معنی است که این سیستم می تواند ناپایدار شود و همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم ، تقریباً غیر قابل استفاده است. اما مانند بسیاری از این اکوسیستم ، هنوز روزهای ابتدایی است و چالش های MakerDAO ، اگر بتواند بر آنها غلبه کند ، فقط آن را قویتر می کند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

صفحه اصلی

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست
مِیکِردآ ُ MakerDAO چیست

مِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیستمِیکِردآ ُ MakerDAO چیست

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 43,839.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,085.49
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.225025