توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟

نخستین بلاک شبکه‌ی بلاک‌چین را جنسیس بلاک(Genesis Block) می‌نامند. این بلاک زیر‌بنای تراکنش‌های بیت کوین و اولین نمونه از سایر بلاک‌های موجود در بلاکچین را شکل می‌دهد...

نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟

نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟

معرفی جنسیس بلاک

نخستین بلاک شبکه‌ی بلاک‌چین را جنسیس بلاک(Genesis Block) می‌نامند. این بلاک زیر‌بنای تراکنش‌های بیت کوین و اولین نمونه از سایر بلاک‌های موجود در بلاکچین را شکل می‌دهد.

در حقیقت، جنسیس بلاک تنها بلاکی است که توسط زنجیره‌ی بلاکچین به بلاک پیش از خود متصل نشده است.

ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ نخستین جنسیس بلاک را در شبکه‌ی بیت کوین ایجاد کرد. در شبکه‌ی کنونی بلاکچین بیت کوین این بلاک به‌صورت «بلاک شماره‌ی صفر» مشخص شده است، در حالی که درنسخه‌ی ابتدایی به صورت «بلاک شماره‌ی ۱» شماره‌گذاری شده بود.

خرید و فروش ارزدیجیتال

به دلیل این‌که جنسیس بلاک آغازگر فرآیند مبادلات بیت کوین محسوب می‌شود، در میان طرفداران بیت کوین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. طرفداران بیت کوین به منظور ادای احترام به ساتوشی ناکاموتو مقادیر اندکی را به آدرس مرتبط با این بلاک ارسال می‌کنند.

اسرار پنهان نخستین بلاک شبکه‌ی بیت کوین

از آنجایی که هویت ساتوشی ناکاموتو به‌طور اسرار آمیز باقی مانده است، جنسیس بلاک و راه‌اندازی بیت کوین نیز دارای اسرار پنهانی است.

اگرچه جنسیس بلاک اولین تراکنش شبکه‌ی بیت کوین را ثبت کرده است، شبکه‌ی بلاکچین قادر به یافتن اولین ۵۰ بیت کوین ارسال شده در شبکه‌ی خود نیست و تراکنش ارسال این رمزارزها رد شده است.

در حقیقت این موضوع نشان می‌دهد که پاداش ایجاد جنسیس بلاک در شبکه‌ی بیت کوین قابل ارسال نیست و تراکنش‌های مرتبط توسط کلاینت اصلی بیت کوین به عنوان یک تراکنش واقعی در نظر گرفته نشده است.

دیگر معمای اسرار آمیز نخستین بلاک شبکه‌ی بیت کوین، پیغام اسرار آمیزی است که ساتوشی ناکاموتو در داده‌های خام این بلاک قرار داده است: «سوم ژوئن ۲۰۰۹؛  وزیر دارایی در شرف ارائه‌ی دومین کمک مالی برای جلوگیری از سقوط بانک‌ها»

اگرچه ساتوشی ناکاموتو هرگز نسبت به مفهوم این متن اظهار نظر نکرده است، بسیاری معتقدند که این متن هدف وی از ایجاد بیت کوین را نشان می‌دهد.

این متن عنوان مقاله‌ای است که در روز سوم ژانویه‌ی ۲۰۰۹ و در نشریه‌ی تامیز لندن(The [London] Times) منتشر شده است و ناتوانی دولت انگلیس در بازیابی اقتصاد پس از وقوع بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸ را نشان می‌دهد.

ناکاموتو از ایده‌ی اتکای اقتصاد به موسسات مالی بزرگ بیزاری جست و بیت کوین را به‌طور متفاوتی طراحی کرده است. بیشتر اعضای جامعه گمان می‌کنند که این متن به تفاوت بیت کوین نسبت به موسسات مالی بزرگی که برای ادامه‌ی فعالیت در سال ۲۰۰۸ به کمک دولت نیاز داشتند، اشاره دارد.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟
نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟

به دلیل این‌که جنسیس بلاک آغازگر فرآیند مبادلات بیت کوین محسوب می‌شود، در میان طرفداران بیت کوین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. طرفداران بیت کوین به منظور ادای احترام به ساتوشی ناکاموتو مقادیر اندکیمرتبط با این بلاک ارسال می‌کنند.از آنجایی که هویت ساتوشی ناکاموتو به‌طور اسرار آمیز باقی مانده است، جنسیس بلاک و راه‌اندازی بیت کوین نیز دارای اسرار پنهانی است.اگرچه جنسیس بلاک اولین تراکنش شبکه‌ی بیت کوین را ثبت کرده است، شبکه‌ی بلاکچین قادر به یافتن اولین ۵۰ بیت کوین ارسال شده در شبکه‌ی خود نیست و

تراکنش ارسال این رمزارزها رد شده است.در حقیقت این موضوع نشان می‌دهد که پاداش ایجاد جنسیس بلاک در شبکه‌ی بیت کوین قابل ارسال نیست و تراکنش‌های مرتبط توسط کلاینت اصلی بیت کوین به عنوان یک تراکنش واقعی در نظر گرفته نشده است.دیگر معمای اسرار آمیز نخستین بلاک شبکه‌ی بیت کوین، پیغام اسرار آمیزی است که ساتوشی ناکاموتو در داده‌های خام این بلاک قرار داده است: «سوم ژوئن ۲۰۰۹؛  وزیر دارایی در شرف ارائه‌ی دومین کمک مالی برای جلوگ

نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟نخستین بلاک شبکه Genesis Block چیست؟

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,385.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,411.53
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.240478