توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

چرا بیت کوین از ۲۹۰۰۰ دلار کمترنمی شود

چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود

با اینکه چند ساعت قبل قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید و روز جمعه نیز ۴ میلیارد دلار از قراردادهای آتی منقضی می‌شود، اما با این حال داده‌ها نشان می‌دهد که تریدرها همچنان به روند صعودی امیدوار هستند.قیمت Bitcoin در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته بود و حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری ...

چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود ؟؟

چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود
نویسنده : اسماعیل زاده

با اینکه چند ساعت قبل قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید و روز جمعه نیز ۴ میلیارد دلار از قراردادهای آتی منقضی می‌شود، اما با این حال داده‌ها نشان می‌دهد که تریدرها همچنان به روند صعودی امیدوار هستند.

قیمت Bitcoin در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته بود و حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری را تست می‌کرد. این کاهش قیمت به زیر سطح حمایت کلیدی که خیلی از تریدرها آن را مهم می‌دانند، تنها دو روز قبل از تاریخ سررسید قراردادهای آتی و قراردادهای آپشن (اختیار خرید) این ماه رخ داده است.

علیرغم رکورد ۴ میلیارد دلاری این قراردادها، حجم معاملات امروز هر دو طرف بازار نزولی و صعودی برابر بود.

برخلاف قراردادهای آتی، قراردادهای آپشن به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ قرارداد اختیار خرید (Call) به تریدر اجازه می‎دهد در تاریخ سررسید قرارداد، بیتکوین را با قیمت از پیش تعیین‌شده خریداری کند. از طرف دیگر فروشنده این قرارداد موظف است در این تاریخ مقدار تعیین شده BTC را واگذار کند.

در حالت کلی از این معاملات در تریدهای آربیتراژ خنثی و یا در استراتژی‌های گاوی استفاده می‌شود. از قراردادهای اختیار فروش (Put) بیشتر به عنوان پوشش در برابر روندهای نزولی استفاده می‌شود.

برای درک نحوه تعامل این دو، باید حجم معاملات Put و Call را در یک قیمت مشترک (Strike) با هم مقایسه کنید. قراردادهای آپشن حد وسط ندارند؛ به این معنی که یا این قراردادها تماما اجرا می‌شود و یا به کل منتفی خواهد شد.

این زمانی‌ است که در تاریخ سررسید قیمت بیت کوین برای قراردادهای اختیار خرید (Call) بالاتر از قیمت تعیین شده Strike باشد و یا در قراردادهای اختیار فروش، این مقدار پایین‌تر باشد.

حجم قراردادهای اختیار ۲۷ ژانویه

حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته به میزان ۵۱٪ به سود قراردادهای اختیار خرید بوده است. این حجم از قراردادها سرشار از آپشن‌های خرید بالای ۳۷۰۰۰ دلار است، که ارزش هر کدام با در نظر گرفتن آن که ۳۶ ساعت تا منقضی شدن آنها باقی مانده، حدود ۵۰ دلار است.

معاملات امروز، به میزان ۹۵ میلیون دلار قراردادهای تسویه نشده دیگر زیر ۳۵۰۰۰ دلار به این حجم اضافه کرده‌اند. از طرف دیگر، قراردادهای اختیار فروش در قیمت ۲۷۰۰۰ دلار و بالاتر نیز به میزان ۹۰ میلیون دلار به حجم قراردادهای تسویه نشده، اضافه شده است.

فعالیت‌های امروز بازار، نتیجه‌ای خنثی در سررسید قراردادهای آپشن روز جمعه خواهند داشت.

حجم قراردادهای اختیار ۲۹ ژانویه

بدون در نظر گرفتن قراردادهای اختیار خرید بالای ۳۵۰۰۰ و قرارداهای فروش کمتر از ۲۷۰۰۰ دلار، تخمین تاثیر این قراردادها روی قیمت بیت کوین بسیار راحت‌تر خواهد بود. احتمال پامپ و یا دامپ بیشتر از ۱۶٪ بعید به نظر می‌رسد.

با این تفاسیر ۵۸۲ میلیون دلار قرارداد اختیار خرید تا قیمت ۳۵۰۰۰ دلار در تاریخ ۲۹ ژانویه (۱۰ بهمن) بسته خواهد شد. با این حال قراردادهای اختیار فروش تا قیمت ۲۷۰۰۰ دلار به میزان ۴۲۲ میلیون دلار خواهد رسید. در نتیجه اختلاف ۱۶۰ میلیون دلاری به سود قراردادهای اختیار خرید خواهد بود.

با در نظر گرفتن حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته و قراردادهای تسویه نشده اختیار فروش، حداقل از نظر تحلیل قراردادهای آپشن، بازار نزولی علاقه‌ای به ادامه روند خود به زیر ۲۹۰۰۰ دلار ندارد.

به گزارش CNBC بانک فدرال تصمیم دارد نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد. کمیسیون بازار آزاد فدرال (FOMC) بیان کرده که سرعت بازگشت فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی در چند ماه گذشته تعدیل یافته است.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود
چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود

چرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شودچرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شودچرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شودچرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شودچرا بیت کوین از 29000 دلار کمترنمی شود

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,096.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,375.02
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.240924