توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

کرایه دادن حساب کاربری

بازار رمزارزها، بازاری پر از فرصت‌های مختلف است. در این بازار شما می‌توانید با ریسک‌های معقول و سرمایه‌ دلخواه فعالیت کنید. اما چه در بازار ارزهای دیجیتال و چه در هر شغل و کسب‌وکار...

کرایه دادن حساب کاربری

کرایه دادن حساب کاربری

بازار رمزارزها، بازاری پر از فرصت‌های مختلف است. در این بازار شما می‌توانید با ریسک‌های معقول و سرمایه‌ دلخواه فعالیت کنید. اما چه در بازار ارزهای دیجیتال و چه در هر شغل و کسب‌وکار دیگری، هر گاه با یک آگهی «روش آسان برای کسب درآمد بالا» مواجه شدید، در صحت آن کار شک کنید.

چرا کرایه دادن حساب کاربری در صرافی های ارز دیجیتال غیرقانونی است؟

این روزها مجرمان فضای مجازی روش جدیدی را برای سرقت از کارت‌های بانکی هکی و همچنین پولشویی به کار می‌گیرند که با ارزهای دیجیتال در ارتباط است.

جدیدا مشاهده می شود که در برخی‌ از آگهی‌های کاریابی از عنوان هایی مانند “استخدام” ، “درآمد نجومی در خانه” ، ‘کار در منزل” و … استفاده می کنند و از افراد می خواهند که در یک “صرافی آنلاین ارز دیجیتال” ثبت نام نمایند و اقدام به احراز هویت کنند و با اجاره دادن حساب کاربریشان برای آنها ارز دیجیتال خریده شود و به آنها می گویند که هر خریدی که انجام شود ، به صاحب اصلی حساب چند درصدی داده می شود .

تراکنش های نیمه ناشناس بیت کوین

کرایه دادن حساب کاربری

هکرهایی که با استفاده ترفند فیشینگ، اطلاعات کارت‌های بانکی را سرقت می‌کنند، برای انتقال مبالغ موجود در کارت‌های هکی، با مشکل مواجه هستند، زیرا در صورت انجام تراکنش بانکی به حساب شخصی خود یا هر فرد دیگری، ردیابی خواهند شد.

از طرف دیگر مجرمانی هم که پول‌های زیادی از راه‌های غیرقانونی بدست آورده‌اند، می‌توانند با استفاده از این ترفند، پولشویی انجام دهند و به نوعی پول‌های کثیف خود را قانونی و تمیز کنند.

حالا برخی از این مجرمان با گول زدن مردم ناآگاه و کرایه کردن حساب‌های صرافی آن‌ها که به اسم خودشان احراز هویت شده است، پول‌های موجود در کارت‌های هک شده را به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل می‌کنند و به این ترتیب رهگیری آن برای پلیس را به شدت مشکل می‌سازند.

به همین دلیل وقتی پول فیات تبدیل به بیت کوین شود، دیگر نمی توان این تراکنش ها را ردیابی کرد و به بیان دیگر تراکنش های بیت کوین نیمه ناشناس هستند. اما نیمه ناشناس بودن تراکنش های بیت کوین به چه معنا است؟

نیمه نا شناس بودن تراکنش های بیت کوین به این معنی است که همه می توانند تمامی تراکنش های انجام شده در بیت کوین را مشاهده کنند، اما بر خلاف تراکنش های بانکی که نیاز به وارد کردن اطلاعات هویتی فرد، مثل نام و نام خانوادگی و … دارد، تراکنش های بیت کوین بدون نام صورت می گیرند.

به همین دلیل است که پیگیری تراکنش های بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر سخت است و تنها فرد مسئول این تراکنش ها، فردی است که به کرایه دادن حساب کاربری خود در صرافی های ارز دیجیتال پرداخته باشد.

به همین خاطر است که صرافی های ارز دیجیتال برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتال، از مشتریان درخواست می کنند که با ارسال تصاویری از مدارک شناسایی شان همچون شناسنامه و دیگر مدارک هویتی، احراز هویت انجام دهند، تا از این طریق بتوانند در صورت وقوع جرم، آن را به صورت قضایی پیگیری نمایند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

چطور مجرمان, قربانیان را قانع می کنند !!!

کلاهبرداران و مجرمان می توانند از طرق مختلفی افراد را قانع به کرایه دادن حساب کاربری خود در یک صرافی ارز دیجیتال نمایند. اما اغلب اوقات روش کار به شرح زیر است:

۱- مجرم در یکی از سایت‌های آگهی رایگان (مثل دیوار یا شیپور) آگهی استخدام می‌زند. مثلا با این عنوان: «استخدام در منزل با درآمد عالی». معمولا یک حساب تلگرامی برای ارتباط با کارجو در آگهی درج می‌شود.

۲- پس از مراجعه قربانی برای استخدام، از او خواسته می‌شود تا در وب‌سایت‌های صرافی ایرانی ثبت نام کند و پس از ارسال مدارک هویتی و احراز هویت در صرافی، حساب کاربری خود را در اختیار مجرمان قرار دهد تا با آن خرید ارز دیجیتال صورت گیرد.

همچنین در برخی از موارد، اطلاعات کارت بانکی هم خواسته می‌شود زیرا برای خرید در بعضی از صرافی‌ها نیاز است تا کارت بانکی به نام صاحب حساب باشد. برای جلب اعتماد، مجرمان پیشنهاد می‌دهند که کارت بانکی قبل از واگذاری کاملا خالی شود.

۳- حقوق‌های پیشنهادی برای این کار بسیار بالاست و می‌تواند هر کسی را وسوسه کند. همچنین در ابتدا برای جلب اعتماد بیشتر، خرید با مبالغ پایین صورت می‌گیرد و معمولا حقوق هم سر موقع پرداخت می‌شود.

۴- حالا مجرمان می‌توانند با استفاده از حساب کاربری قربانی، با کارت‌های هکی ارز دیجیتال بخرند و به کیف پول خود منتقل کنند. با این کار ردگیری مجرمین برای پلیس بسیار دشوار می‌شود زیرا مشخص نیست که ارزهای دیجیتال دقیقا به کدام کیف پول می‌روند و چگونه خرج یا فروخته می‌شوند.

۵- صاحبان اصلی کارت‌های هک شده پس از خالی شدن حسابشان اقدام به شکایت می‌کنند. مسئولیت اصلی این اتفاق با دارنده حساب کاربری در صرافی خواهد بود.

کرایه دادن حساب کاربری
هشدار سایت رسمی پرفکت مانی در خصوص کرایه دادن حساب کاربری

سخن آخر

در نهایت باید به یاد داشته باشید که هرگز نباید فریب این نوع از تبلیغات یا آگهی ها را بخورید.

هنگامی که می خواهید در یک صرافی ارز دیجیتال حساب کاربری افتتاح کنید، قوانین صرافی را تایید می کنید، که یکی از مفاد اصلی آن، این است که مسئولیت تمامی جرائم انجام شده با دارنده حساب کاربری است، و اگر هر گونه جرمی صورت بگیرد، وی باید پاسخگو باشد.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که حساب کاربری خود را نه تنها به غریبه ها، بلکه به آشنایان و دوستان خود نیز کرایه ندهید.

خرید و فروش ارزدیجیتال

صفحه اصلی

کرایه دادن حساب کاربری

کرایه دادن حساب کاربریکرایه دادن حساب کاربریکرایه دادن حساب کاربریکرایه دادن حساب کاربریکرایه دادن حساب کاربری

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,675.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,457.78
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244315