توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

کیف پول الکتروم Electrum

کیف پول الکتروم (Electrum) یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری بیت کوین محسوب می‌شود. از آنجا که الکتروم گزینه‌های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، کار کردن...

کیف پول الکتروم Electrum

کیف پول الکتروم Electrum
نویسنده : ق.متین

کیف پول الکتروم (Electrum) یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری بیت کوین محسوب می‌شود. از آنجا که الکتروم گزینه‌های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، کار کردن با آن هم مناسب مبتدیان و هم افراد حرفه‌ای است.

الکتروم یک کیف پول اچ دی (HD) سبک برای بیت کوین است که از ذخیره آفلاین و ویژگی چند امضایی پشتیبانی می‌کند. این یکی از قدیمی‌ترین و قابل اعتمادترین کیف پول‌های موجود در بازار است.

الکتروم یک پروژه متن باز یا Open Source است که تحت لیسانس موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) توسعه یافته است؛ به همین دلیل است که هر کسی می‌تواند با الکتروم یک نود بیت کوین راه اندازی کند.

این کیف پول با وجود ظاهر ساده‌ای که دارد یکی از امن‌ترین کیف پول‌های موجود است.

لازم به اشاره است که کیف پول بیت کوین به طور رسمی و از سوی تیم توسعه آن تنها برای بیت کوین ارائه شده است. نسخه کلون شده این کیف پول برای آلت کوین‌های دیگر مانند لایت کوین، دش و غیره تنها در صورتی معتبر هستند که از سوی سایت رسمی آلت کوین مورد نظر معرفی شده باشند.

آموزش ساخت کیف پول الکتروم دسکتاپ

نرم‌افزار کیف پول الکتروم را تنها و تنها از سایت رسمی آن یعنی Electrum.org دانلود کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

این کیف پول برای ویندوز در ۳ نسخه Windows Installer، Standalone Executable و Portable Version ارائه شده است. نسخه Windows Installer به صورت فایل نصبی است اما تفاوت نسخه پرتابل و Standalone در محل ذخیره فایل‌هایی است که پس از اجرای نرم افزار ساخته می‌شوند.

در نسخه پرتابل فایل‌های جدید در فولدری که فایل اجرایی در آن قرار گرفته ساخته می‌شوند اما در نسخه دیگر فایل‌های ساخته شده در دایرکتوری‌های ویندوز ذخیره می‌شوند.

پس از دانلود و اجرای کیف پول برای تنظیم سفارشی اتصال به نودهای مورد اعتماد خودتان گزینه Select server manually و برای اتصال خودکار گزینه اول را انتخاب کنید. توصیه می‌شود در صورت نداشتن آشنایی قبلی با کیف پول گزینه اول را انتخاب کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در پنجره بعدی برای کیف پول خود باید یک نام انتخاب کنید. در صورتی که نام انتخاب شده از پیش موجود نباشد، متن This file does not exist زیر نام کیف پول نمایش داده خواهد شد.

کیف پول الکتروم Electrum

در این صفحه، Multi-Signature Wallet را انتخاب کنید و Next را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در اینجا، شما باید تعداد امضاها را انتخاب کنید. پیش فرض بر روی ۲ از ۲ امضا تنظیم شده؛ اما همانطور که قبلا هم گفتیم، الکتروم تا ۱۵ از ۱۵ امضا نیز پشتیبانی می‌کند. متناسب با نیاز خود تعداد امضا را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

بر روی Create A New Seed کلیک کنید و Next‌ را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این قسمت، می‌توانید سگویت (Segwit) یا لگاسی (Legacy) را انتخاب کنید که سگویت بهتر است. آن را انتخاب کرده و Next را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در بخش بعدی، شما باید کلمات Seed یا عبارت بازیابی خود را با دقت و بدون اشتباه بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن را در جای امنی قرار دهید.

اگر نوشتید حالا می‌توانید بر روی Next کلیک کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این صفحه، شما باید عبارات بازیابی خود را در فیلد مشخص شده وارد کنید. دقت کنید که آنها را به ترتیب و بدون غلط املایی وارد کنید، و پس از تایپ هر کلمه، یک بار Space را بزنید.

پس از وارد کردن عبارت بازیابی، کیف پول شما ساخته شده و کلید عمومی اصلی به شما نمایش داده می‌شود.

در قسمت بعدی، شما باید کلید عمومی ساخته شده توسط یک دستگاه دیگر مثل موبایل را وارد کنید. در ابتدا با موبایل خود اپ الکتروم را دانلود کنید و طبق تصویر، Multi-Signature Wallet را انتخاب کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در صفحه بعد، همان چیزی را که در کیف پول نسخه دسکتاپ خود انتخاب کرده‌اید را انتخاب کنید، که من ۲ از ۲ امضا را انتخاب کرده‌ام. گزینه را انتخاب کنید و Next را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این بخش، شما باید Create A New Seed را انتخاب کنید. Next‌ را کلیک کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در صفحه بعد، Segwit را انتخاب کرده، Next را بزنید.

خرید و فروش ارزدیجیتال

کیف پول الکتروم Electrum

کلمات Seed خود را بر روی یک تکه کاغذ دیگر (غیر از کاغذی که عبارت بازیابی نسخه دسکتاپ را نوشتید) یادداشت کنید و Next را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این قسمت، عبارت بازیابی خود را با دقت و بدون اشتباه وارد کنید و Next‌ را کلیک کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این بخش، شما کلید عمومی اصلی (Master Public Key) کیف پول الکتروم نسخه موبایل خود را مشاهده می‌کنید. Next را بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این صفحه، شما می‌توانید کلید کیف پول دسکتاپ را وارد کنید. برعکس آن نیز امکان پذیر است؛ شما با توجه به راحتی کار خود، می‌توانید با دسکتاپ یا موبایل کار کنید. ترجیح من موبایل است. پس در ابتدا Enter Cosigner Key را انتخاب می‌کنم و Next می‌کنم.

کیف پول الکتروم Electrum

می‌توانید کلید عمومی دسکتاپ را در نسخه موبایل کپی کنید و یا QR Code نسخه دسکتاپ را با موبایل بگیرید. این کلید در موبایل ثبت می‌شود. سپس Next کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این بخش، شما باید ۶ عدد را به عنوان پین‌کد انتخاب کنید. اعداد را انتخاب کنید و پین کد خود را در یک جای امن یادداشت کنید. پس از این کار، شما وارد کیف پولتان می‌شوید.

کیف پول الکتروم Electrum

تبریک می‌گویم! شما اکنون یک کیف پول چند امضایی دارید! حالا می‌توانید با استفاده از سیستم ۲ از ۲ امضا (یا هر تعدادی که انتخاب کرده‌اید) تراکنش‌های بیت کوین خود را با خیال راحت انجام دهید!

حالا، برای مشاهده کلیدهای عمومی دستگاه‌هایتان، می‌توانید در بالای صفحه بر روی لوگوی الکتروم بزنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در صفحه باز شده، می‌توانید تمام کلیدهای عمومی دستگاه‌های خود را ببینید. کیف پولی که من ساختم ۲ از ۲ امضا است و در بخش Wallet Type تصویر نیز مشاهده می‌کنید.

شما می‌توانید برای دریافت مبلغ از یک کیف پول دیگر، هر کدام از آدرس‌های عمومی خود را که خواستید، وارد کنید تا به آن کیف پول واریز شود. در این صورت می‌توانید هر کدام از آدرس‌ها را کپی کرده و آن را در قسمت آدرس گیرنده وارد کنید تا بیت کوین به آن کیف پول شما واریز شود.

کیف پول الکتروم Electrum

برای یافتن کلیدهای عمومی خود در کیف پول ورژن دسکتاپ نیز، به تب Wallet‌ بروید و گزینه اول یعنی Information‌ را انتخاب کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

در این بخش، شما می‌توانید هر تعداد کلید عمومی که دارید را مشاهده و انتخاب کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

پرداخت از طریق کیف پول چند امضایی الکتروم

در زمان پرداخت از یک دستگاه، یک نوتیفیکیشن برای دستگاه دیگر ارسال می‌شود تا صاحب دستگاه دیگر نیز از پرداخت مطلع شود. امنیت این نوع کیف پول‌ها نیز در همین است.

تصور کنید که مدیر شرکتی هستید که با اعضای هیئت مدیره، یک کیف پول چند امضایی ساخته‌اید؛ در صورتی که یکی از این اعضا بخواهد برای چیزی پرداخت کند که شما در جریان آن نیستید، همان موقع مطلع می‌شوید و از پرداخت آن جلوگیری می‌کنید. یکی از ویژگی‌های امنیتی این نوع کیف پول ها همین است.

همینطور اگر شما صاحب تمام دستگاه‌ها هستید (یک کیف پول ۲ از ۳ ساخته‌اید و یک کلید را با تبلت، یکی را با لپ تاپ و آخرین کلید را با موبایل ساخته‌اید)، در زمان پرداخت با موبایل، یک نوتیفیکیشن هم برای لپ تاپ و هم برای تبلت شما ارسال می‌شود. شما باید در یکی از این دستگاه‌ها نیز این پرداخت را تایید کنید تا انجام شود.

یادتان باشد که برای امنیت بیشتر، همیشه برای آپدیت جدید کیف پول الکتروم، آن را به صورت زیر چک کنید و اگر آپدیت جدید وجود داشت، حتما آپدیت کنید.

کیف پول الکتروم Electrum

mk-exchange پیشنهادی برای ساخت هیچ نوع کیف پول خاصی ندارد و این مطالب فقط برای معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های ارزهای دیجیتال است .

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

کیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrumکیف پول الکتروم Electrum

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,288.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,384.67
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.241333