توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

با افزایش قیمت بیت کوین در سال های اخیر و اقبال عمومی مردم به خرید ارز های دیجیتال اصطلاح های جدیدی در حال شکل گیری می باشد. یکی از این اصطلاح ها عبارت ICO می باشد...

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم
ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

با افزایش قیمت بیت کوین در سال های اخیر و اقبال عمومی مردم به خرید ارز های دیجیتال اصطلاح های جدیدی در حال شکل گیری می باشد. یکی از این اصطلاح ها عبارت ICO می باشد، که در صورتی که بازار ارز های دیجیتال را پیگیری کرده باشید حتما بارها نام آن را شنیده اید.
ICO مخفف کلمه ی initial coin offering یا عرضه ی اولیه سکه می باشد. به عبارتی پیش از ورود سکه به بازار ارز های دیجیتال، تیم تصمیم گیرنده ی این سکه ها درصدی از سهام را با قیمت پایه ای که برای آن ارز در نظر میگیرند پیش فروش میکنند.


در واقع این پیش فروش هم به نفع شرکت های عرضه کننده و هم خریداران می باشد. به این صورت که مقداری از سرمایه ی مورد نیاز برای شروع کار تامین می شود و از طرفی دیگر خریداران با قیمت پایه و پایین تر اقدام به خرید می کنند.

مبانی عرضه اولیه

هنگامی که یک استارتاپ ارز های مجازی بخواهد از طریق عرضه ی اولیه یا همان ICO پول جمع آوری کند، معمولا طرح اولیه ی خود را از طریق یک بیانیه که WHITE LIST نامیده می شود منتشر می کند.
WHITE LIST موارد زیر را نشان می دهد:

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

استارتاپ چه پروژه و هدفی را دنبال می کند.
پس از انجام پروژه چه مشکلاتی را بر طرف می کند.
چه مقدار توکن عرضه می شود و چه مقدار از این توکن ها در ICO به فروش می رسد.
چه زمانی طول می کشد تا این پول به صرافی های ارز های مجازی وارد شود.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اگر در زمان مشخص شده توکن های پیش بینی شده به فروش برسد و سرمایه ی پیش بینی شده جذب شود که ICO موفق می شود. در غیر این صورت ICO شکست می خورد و پول به خریداران بازگردانده می شود.

مزایای ICO برای سرمایه گذاران

اغلب ICO ها در ازای دریافت بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال به شما توکن هایی ارائه می کنند. این توکن ها شامل مقدار مشخصی از سکه های خریداری شده می باشد. توکن ها به خودی خود و قبل از ورود به اکسچنجر ها ارزشی ندارد. فلسفه ی خرید توکن در ICO این است که پس از ورود به اکسچنجرها ارزشی چند برابر پیدا کند. البته همیشه اوضاع به این خوبی پیش نمی رود.

در واقع ICO ها بسیاری از مردم را میلیونر کرده‌اند. در سال 2017 حدود 435 ICO موفق ایجاد شدند که هرکدام حدود 12.7 میلیون دلار افزایش قیمت داشتند. توکن های خریداری در این ICO ها بازگشت سرمایه ای در حدود 12.8 برابر داشتند.
با این حال باید تشخیص داد که در چه ICO هایی سرمایه گذاری کرد که به سود دهی برسند. برای تشخیص مهم ترین شناخت تیم اجرایی و هم چنین بررسی دقیق WHITE LIST این شرکت ها می باشد.

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

موفق ترین ها در عرضه ی اولیه ارز های مجازی

اتریوم موفق ترین ICO در سال 2014 بود که طی 18 روز بالغ بر 42 میلیون افزایش اعتبار پیدا کرد. قیمت اتریوم در زمان عرضه حدود 0.3 دلار بود و در سال 2018 به قیمت 474 دلار معامله شد. تعجب نکنید 1600 برابر شدن موجودی در بازار ارزهای مجازی ممکن است باز هم اتفاق بیفتد.

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

در سال 2015 شرکت ANTSHARE ارزی را عرضه کرد که هم اکنون NEO نامیده می شود. قیمت NEO در زمان عرضه حدود 3 سنت بود. در اوج قیمت این سکه حدود 50 دلار معامله شد که نشان دهنده ی 1500 برابر شدن سرمایه می باشد.
در سال 2017 الکترونیوم با قیمتی حدود 1 سنت در ICO عرضه شد و در همان سال به قیمتی حدود 30 سنت رسید.
اما تمامی ICO ها به سود دهی منجر نمی شود و خطراتی نیز در کمین افرادی است که می خواهند یک شبه میلیونر شوند.

ICO های جعلی

اگرچه میتوانیم نمونه های زیادی برای ICO های موفق ذکر کنیم، اما کلاهبردار ها همیشه در کمین هستند. از آنجایی که پیگیری ارزهای رمز نگاری شده تقریبا غیر ممکن است فضای خوبی را برای کلاهبرداری به وجود آورده است. درسال 2017 کلاهبرداری های بسیار زیادی در این زمینه عرضه شد. باعث شد بسیاری از دولت ها به ارز های مجازی بد بین شده و آن ها را ممنوع کنند. این کلاهبرداری ها تا جایی پیش رفت که فیسبوک، توییتر و گوگل تبلیغات مربوط به ICO را ممنوع اعلام کردند.

ثبت نام در ICO ها

در صورتی که تحقیقات خود را کامل کردید و به این نتیجه رسیدید که در آن سرمایه گذاری کنید، می بایست به وسیله بیت کوین یا اتریوم خرید خود را انجام دهید.
برای دریافت توکن ها باید معادل بیت کوینی یا اتریومی را به آدرس کیف پولی که دریافت میکنید ارسال نمایید. زمانی که یکی از صرافی های ارز های مجازی شروع به ارائه ی ارز مورد نظر نماید، شما می توانید توکن های خود را به آن صرافی منتقل کرده و اقدام به خرید و فروش کنید.


mk-exchange به عنوان انتخاب اول شما در پرداخت های بین المللی با افتخار در زمینه ی ارائه ی ارزهای مجازی در کنار شما می باشد. برای خرید بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای مجازی از خدمات نوین ما استفاده نمایید.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیمICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم ICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیمICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیمICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیمICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیمICO چیست و چگونه باید به ICO ها اعتماد کنیم

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 47,675.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,457.78
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244315